6 cech skutecznego projektowania stron internetowych

6 cech skutecznego projektowania stron internetowych


W dzisiejszych czasach zaprojektowanie strony internetowej to długofalowy proces poprzedzony przygotowaniami i opracowaniem odpowiedniej strategii. Poznaj kilka ważnych punktów, które pomogą Ci osiągnać oczekiwany rezultat.

1. Mniej znaczy więcej

Ludzie wchodząc na stronę internetową mają do wykonania misje. Jedni szukają informacji, drudzy chcą zaspokoić swoje pragnienia w postaci zakupów. Proste strony internetowe zapewniaja szybsze rozwiązywanie ludzkich problemów oraz skutecznie zwiększają szanse na finalizacje zakupów.

2. Obraz często ważniejszy o treści

Zdjęcia mają w krótkim czasie doprowadzić użytkownika do celu jakim jest kontakt, pożądany produkt lub najświeższa informacja. Dzięki dobrze osadzonym grafikom pomagamy naszym klientom poruszać się po stronie.

3. Estetyka to klucz do sukcesu

Budując stronę zwróć uwagę na 3 elementy, które zwiększają estetykę projektu. Kolory pobudzają użytkowników do działania, wpływając na ich emocje. Typografia zmienia znacząco wygląd i charakter strony. Czcionki typu San Serif mają wpływ na nowoczesny i prosty wygląd strony, natomiast czcionki ozdobne dodają nieco więcej wyrafinowania. Zastosuj 3 proste zasady:

  • Trzymaj się czcionek Sans Serif dla tekstu podstawowego,
  • Zastosuj maksymalnie trzy różne czcionki
  • Dostosuj wielkość czcionki 12-16 pkt.

4. Stare ale jare

Ludzie lubią korzystać z tego co już znają. Nie zmieniaj na siłę ich przyzwyczajeń. Budując stronę pamiętaj, aby menu nawigacyjne było u góry strony, informacje kontaktowe w stopce na dole, oraz aby pasek wyszukiwarki był po prawej stronie u góry. Linki przekierowujące powinny być wyróżnione podświetleniem.

5. Utrzymaj spójność w projekcie

Projektując witrynę pamiętaj aby każda podstrona była spójna ze stroną główną. Utrzymuj podobny styl wstawianych zdjęć. Dzięki temu użytkownik będzie widział schludny i profesjonalny charakter strony.

6. Pamiętaj o wygodzie użytkownika

Strona internetowa ma być dla innych. Często projektujemy stronę w oparciu o nasze upodobania, które nie są zgodnę ze standardami i oczekiwaniami naszych klientów. Postaw się na pozycji klienta i poszukaj odpowiedzi  na pytania: jak użytkownik chciałby się poruszać po naszej stronie. Jakie funkcjonalności są mu niezbędnę do osiągniecia celu.

+ There are no comments

Add yours