5 prostych sposobów, dzięki którym zwiększysz sprzedaż na facebooku

5 prostych sposobów, dzięki którym zwiększysz sprzedaż na facebooku


Wiele lokalnych firm zaczynając swój social marketing ma problemy z wyborem strategii, dzięki którym zwiększy pozyskiwanie klientów oraz w rezultacie zwiększy sprzedaż usług lub oferowanego produktu. Niestety nie każda strategia dużych przedsiębiorstw będzie miała zastosowanie w lokalnych firmach. Poznaj 7  prostych strategii na zwiększenie sprzedaży z udziałem facebooka.

1.Zaangażowanie

Twoim celem numer 1 powinno być przyciągniecie uwagi Twoich obserwujących i zachęcenie ich do bycia zaagażowanym w treści, które publikujesz. Jeśli tego nie dokonasz, prawdopodobnie nie jesteś gotowy do prowadzenia biznesu na facebooku. To wymaga od Ciebie wiele poświęcenia. Możesz płacić zarówno czasem jak i gotówką, zatrudniając odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. Jeśli strona ma np. 700 polubień, spróbuj osiągnąć 10 % zaangażowania w post. Nie jest to łatwe? Cała magia polega na stworzeniu treści, która zaagażuje Twojego fana do reakcji. Możesz np. zadać pytanie, dzięki któremu będziesz wiedzieć w jakim zasięgu od firmy znajdują się Twoi klienci lub wzbudzić  Ich jakkolwiek potrzebę odpowiedzi co często nie jest łatwe. Dobrze zadane pytanie zwiększa znacząco współczynnik zaangażowania w treść.

2.Zainteresuj swoim produktem

Posiadając już fanów staraj się dostarczać im wrażeń. Twoi klienci nierzadko są wielkimi fanami produktu lub usługi, którą oferujesz. Pokazując im „od kuchni” usługi lub opisując rzetelnie produkt możesz wywołać zarówno pytania pozytywne jak i negatywne, np. Czy rolka wytrzyma obciążenie 100 kg. Wtedy powinieneś odpalić swój zmysł eksperta i szczegółowo odpowiedzieć na nurtujące fana pytanie. Jest duża szansa, że dzięki Twojej odpowiedzi klient jest niemal pewny zakupu.

3.Zdobądź większy fanbase

Aby Twoja strona była aktywna musi posiadać fanów. Z pewnością zaczynając przygodę z prowadzeniem strony na facebooku chciałeś dodawać swoich znajomych do polubienia fanpage’a. Nie rób tego. Nie jest to opcja, która zwiększy Twoją oglądalność. Możesz mieć oczywiście znajomych zainteresowanych usługami fryzerskimi, ale zadaj sobie pytanie czy są oni w grupie wiekowej, która angażuje się w treści, czy stać ich na Twoje usługi, czy znając Cię będą chcieli skorzystać z Twoich usług, czy będziesz miała w rezultacie z tego zysk. To są czysto biznesowe pytania, na które czasem ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. Znasz powiedzenie ile włożysz tyle wyciągniesz? Możesz zainwestować swój czas lub pieniądze. Możesz również połączyć obie rzeczy, aby zwięszyć efekt pracy. Promowanie swojego biznesu na facebooku to jeden z najtańszych sposobów przyciągniecia klienta. Zainwestuje w polubienia fanpage’a precyzyjnie targetując swoje oczekiwania. Zwróć uwagę na to czy biznes prowadzisz lokalnie czy na całą Polskę i dobrze ustaw swoją reklamę!

4. Prowadź konkursy dla swoich fanów

W Polsce mimo ograniczeń konkursy cieszą się dużym powodzeniem. Możesz w ten sposób podbić zasięgi organiczne a nawet za niewielką kwotę wystrzelić je w kosmos. Musisz jednak dobrze się do tego przygotować. Nie ma sensu prowadzić konkursów na małe 10 osobowe fanpage. Musisz również sporządzić regulamin zgodny z Polskim prawem oraz regulaminem facebooka.  Dzięki konkursom Twoja strona urośnie i będzie milej odwiedzana przez Twoich klientów w poszukiwaniu kolejnych konkursów lub promocji.

5. Czy dane kontaktowe są widoczne?

Zadbaj aby wchodząc na stronę firmową dane kontaktowe rzucały się w oczy. Możesz wykorzystać cover photo, aby przyciągnać klientów zarówno produktem jak i sposobem jego zdobycia. Zadbaj również aby wszelkie informacje kontaktowe znalazły się w odpowiednich rubrykach przygotowanych przez Facebooka. Masz świetną ofertę w poście? Nie zapomnij o numerze telefonu lub lokalizacji. Dzięki temu osoba, której przedstawiasz ofertę będzie wiedziała co z tą ofertą ma zrobić w pierwszych sekundach, często czas reakcji przekłada się na sprzedaż.

 

+ There are no comments

Add yours