Kilka powód dla których powinieneś wprowadzić wielojęzyczność na Twojej stronie

Kilka powód dla których powinieneś wprowadzić wielojęzyczność na Twojej stronie


Internet stale się rozwija i stał się głównym sposobem kontaktowym dla firm i osób poszukujących towarów, usług lub informacji.
Dla przedsiębiorstw, które chcą uzyskać przewagę konkurencyjną, wielojęzyczna strona internetowa stanowi obecnie jeden z najbardziej skutecznych sposobów poszerzenia bazy klientów i zapewnienia większej wielkości sprzedaży. Poznaj kilka powodów, dla których powinieneś zainwestować w inne języki niż Polski na swojej stronie internetowej.

1. Dominacja języka Angielskiego

Internet powstał jako wynalazek anglojęzyczny, w wyniku czego zdominowali go użytkownicy i strony anglojęzyczne. Czasy się jednak zmieniają. Wraz z rosnącą liczbą osób kupujących komputery i mających dostęp do internetu, rośnie również ruch wielojęzyczny w wyszukiwarkach typu Google. Kraje takie jak Francja, Włochy i Japonia odnotowują znaczny wzrost wykorzystania Internetu, a liczba witryn w tych językach stale się powiększa. Pozyskiwanie użytkowników na rynkach, które są obecnie w fazie wzrostu, doprowadzi do powstania lojalnej bazy użytkowników, która w przyszłości da owoce w postaci zysków.

2. Sposób na marketing bez kosztów.

Możliwość komunikowania się z zupełnie nową międzynarodową publicznością w ich własnym języku niewątpliwie przyniesie rezultaty nie tylko finansowe, ale także w zakresie marketingu i budowania świadomości marki naszej usługi lub produktu. Wielojęzyczna witryna internetowa jest prawdopodobnie jednym z najbardziej opłacalnych sposobów marketingu Twojej firmy. To sposób na tanie pozyskiwanie nowych użytkowników, budowanie relacji z nowymi klientami i zapewnianie Twojej marce międzynarodowej perspektywy.

3. Nowi klienci

Ostatecznie to, co przynosi wielojęzyczna strona internetowa, to nowi klienci. Udostępniając witrynę potencjalnie tysiącom osób, prezentujesz swoją firmę na całym świecie. Osoby, które znalazły Twoją firmę w poszukiwaniu produktów będą mieli większe zaufanie jeżeli będziesz umożliwiał im skorzystanie z ich rodzimego języka.

4. Sprzedaż

Każdy język dodany do strony internetowej może zwiększyć sprzedaż o 100%. Nawet jeśli wielojęzyczna strona internetowa zostanie przetłumaczona na kilka głównych języków świata, tj. hiszpański, francuski, niemiecki i włoski, sprzedaż może potencjalnie wzrosnąć o 400%. Niewiele sposobów spowoduje uzyskanie takiego wzrostu w przypadku tak niewielkich inwestycji.

5. Targetowanie rynku

Wielojęzyczna strona internetowa pokazuje, że myślisz o kliencie. Ten niewielki dodatkowy wysiłek pokazuje, że pomyślałeś o nich i zatroszczyłeś się wystarczająco, aby zaoferować stronę internetową w ich języku. Podobnie jak w przypadku innych rzeczy w biznesie, jeśli klient będzie widział, że o niego dbasz, będzie chciał robić z Tobą interesy.

6. Wyprzedź konkurencje

Aby uzyskać przewagę konkurencyjną w dzisiejszym środowisku, musisz myśleć nieszablonowo. Wiele firm stara się odróżnić od konkurencji. Spójrz na inne firmy – jeśli mają wielojęzyczne strony internetowe, dlaczego Ty jej nie masz? Automatycznie jesteś o krok za nimi.

7. Wyszukiwarki krajowe

Wyszukiwarki prowadzą ludzi do Twojej witryny. W krajach takich jak Chiny, Japonia i Francja Google, Yahoo i MSN nie są domyślnymi wyszukiwarkami. Pojawiają się krajowe wyszukiwarki, które odnoszą sukcesy, ponieważ pracują w językach ojczystych i koncentrują się na nawykach i potrzebach użytkowników. Takie wyszukiwarki są kluczem do korzystania z tych rynków i jeśli nie będą one miały dostępu do określonego języka za pośrednictwem wielojęzycznej witryny, nie zostaniesz znaleziony.

+ There are no comments

Add yours