Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
EN PL
e-commerce strony www
i aplikacje mobilne
kampanie
digitalowe

SMM Legal

rebranding kancelarii prawnej

Stworzenie unikalnej identyfikacji wizualnej marki, przy zachowaniu budowanej przez lata pozycji – zaufania rynku i renomy jednej z najlepszych kancelarii w Polsce.

Przed rozpoczęciem kolejnych etapów prac podjęta została decyzja o krokowej zmianie nazwy kancelarii, a tym samym przeprojektowaniu logotypu.

Ponieważ kancelaria Sójka Maciak Mataczyński jest silnie rozpoznawana na rynku – postanowiliśmy to wykorzystać, stosując ewolucyjną zmianę – w oparciu o istniejący logotyp kancelarii Sójka Maciak Mataczyński, powstał logotyp SMM Legal – z przejściową formą wykorzystującą formę opisową.

Nowa nazwa jest nie tylko krótka – przez co znacznie bardziej funkcjonalna, ale także pełni rolę strategiczną – poprzez odejście od nazewnictwa opartego o nazwiska partnerów oraz anglicyzujące brzmienie – buduje wizerunek dużej kancelarii o zasięgu międzynarodowym.

Aby oddać twardy, bezkompromisowy charakter kancelarii zdecydowaliśmy się łączyć klasyczne przedstawienie prawnika z symbolicznym atrybutami powiązanymi z mocnym, twardym sportem jakim jest Rugby – tworząc wyjątkowy, wyróżniający na tle konkurencji wizerunek SMM Legal.

Wykorzystując subtelne detale – takie jak mimika, poza i gest – chcieliśmy uzyskać efekt idealnej hybrydy profesjonalizmu i walecznej, nieustępliwej postawy – typowej dla SMM Legal.

W pierwszej kolejności konieczne było przeprowadzenie sesji zdjęciowej, w której udział wzięli pracownicy SMM Legal.

Tworząc Key Visual marki SMM Legal skupialiśmy się na prezentowaniu cech kancelarii: bezkompromisowości, dynamiki i eksperckiego podejścia. Prezentowane były zarówno za pomocą fotografii, jak i krótkich, nasyconych przekazem haseł.

Pracując nad materiałami wykorzystywanymi przez SMM Legal wzięliśmy na warsztat prezentacje .ppt, przygotowując szablony użytkowe przeznaczone odpowiednio do prezentowania:
– oferty kancelarii,
– case studies konkretnych przypadków,
– oraz treści szkoleniowych.

Stworzyliśmy system ikon oraz funkcjonalnych obszarów tekstowych – przystosowanych do treści i celu przekazu.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

Poznań
+48 722 030 040

Warszawa
+48 22 223 66 32

Odwiedź nas

Poznań:
ul. Zwierzyniecka 3

Warszawa:
ul. Franciszka Klimczaka 1
(Royal Wilanów)

Dane firmy

eFresh Sp. z o.o.
NIP: 782 241 32 81
KRS: 0000291087
REGON: 300563219
ul. Zwierzyniecka 3
60-813 Poznań

    Wyślij zapytanie

    Załącz brief

    (Załączenie briefu nie jest obowiązkowe.)


    * wymagane pola formularza