We Are Social: Podsumowanie roku 2019

We Are Social: Podsumowanie roku 2019


Nadszedł czas podsumowań rynku digitalowego. Mówi się, że rynek internetowy oraz ich użytkownicy stale rosną. Ale czy to prawda? Aby to sprawdzić trzeba porównać kwartały w roku. Pomoże nam w Tym globalny raport aktywności. W zestawieniu mamy takie informacje jak: liczba ludności, unikalni użytkownicy urządzeń mobilnych, ilość wejść internetowych, ilość aktywnych użytkowników social media, ilość mobilnych użytkowników social media.

  1. Ilość unikalnych użytkowników mobilnych –  Rynek mobilny rośnie w siłę. Ilość unikalnych wejść z kwartału na kwartał rośnie, to świadczy o coraz większej dominacji telefonów nad komputerami.
  2. Ilość wejść internetowych – Najwięcej odnotowaliśmy w 4 kwartale co może mieć związek ze zwiększonym ruchem ecommerce. Większość osób szuka prezentów świątecznych przez internet.
  3. Ilość aktywnych użytkowników social media – Nie jest odkryciem fakt, że z roku na rok z miesiąca na miesiąc media społecznościowe przyciągają coraz większe rzesze ludzi. Linia wieku korzystających się niebezpiecznie obniża. Mimo restrykcji nakładanych przez portale społecznościowe coraz młodsi korzystają z Facebooka, Instagrama czy Tik Toka.
  4. Ilość mobilnych użytkowników social media – Tendencja rosnąca nie powinna nikogo dziwić. Dużo łatwiej, szybciej i wygodniej śledzić media społecznościowe za pomocą telefonu aniżeli z komputera. 

 

+ There are no comments

Add yours