Jakie elementy powinna zawierać dobra strona główna

Jakie elementy powinna zawierać dobra strona główna


Strona Główna to najważniejsza część serwisu dzięki, której wiemy jaki jest jest cel. Składa się z wielu elementów, które mają za zadanie dostarczyć użytkownikowi potrzebnych funkcjonalności i spełnić ich oczekiwania. Zmieniają się one w zależności od charakteru strony i potrzeb, jednak wiele z nich jest uważanych za kluczowe narzędzia w funkcjonowaniu strony.

Nawigacja

Nawet najbardziej merytoryczne strony bez porządnego menu będą utrapieniem dla użytkowników. Nawigacja pełni funkcje podzielenia treści na sekcje i dzięki wprowadzeniu porządku potencjalny klient nie gubi się w natłoku informacji. Wyjątkiem są strony typu „One-Page” gdzie faktycznie jest jedna strona Główna ale poszczególny tematy są wyraźnie oddzielone nagłówkami sekcji oraz kolorami bloków.

Przyciski CTA

Klient przyswoił dużo informacji ale szuka akcji czyli elementów, które wymuszą na nim poszukiwane działanie. Warto przedstawioną ofertę opatrzyć przyciskiem, „Skontaktuj się z nami” lub „Zadzwoń po ofertę”. W zależności od strategii strony powinna ona zawierać kluczowe wezwania do działania.

Kim my jesteśmy i jaki jest nasz cel.

Strona Główna powinna zawierać kluczowe informacje w celu zatrzymania użytkownika na dłużej. Jeżeli prowadzisz firmę to koniecznie napisz o Twoim biznesie, o tym jaki jest cel firmy i co możesz dać Twoim klientom. To czas na pobudzenie zmysłu marketingowca.

Social Media

Nie ważne jaki biznes prowadzisz i jaką stronę posiadasz, umieszczenie ikonek a nawet dużych widgetów pomoże Twojej stronie. Klienci często sprawdzaja czy dana firma istnieje na facebooku, czy prowadzi LinkedIn, lub inne media społecznościowe.

Obraz czyli Slider

Nie tylko nawigacja i menu sprawia, że klienci wiedzą jak poruszać się po Twojej stronie internetowej. Obraz przyciąga wzrok, dlatego w dzisiejszych czasach większość stron posiada dobrze dobrane oferty w postaci slidera i przycisku wzywającego do działania. Prosty zabieg, który przybliża nas do wykonania wcześniej przemyślanej przez nas strategii.

 

+ There are no comments

Add yours