Dlaczego każda firma powinna mieć stronę www

Dlaczego każda firma powinna mieć stronę www


Osoby, które planują nową działalność często zastanawiają się jakie reklamy będą dobre dla Ich biznesu. Strony internetowe są w pewien sposób uniwersalne. Stronę może posiadać zarówno mechanik samochodowy jak i bloger modowy. Ale dlaczego mieli by to robić? Poznaj 4 powody dla których warto mieć wizytówkę firmową.

1. Inwestujesz raz, korzystasz lata

Zbudowanie strony internetowej nosi za sobą koszty. Trzeba pomyśleć o nazwie domeny, hostingu serwerowym na, którym chciałbyś postawić swój serwer. Następnie zaprojektować stronę zarówno wizualnie jak i jej funkcjonalności. Jednak jest to koszt jednorazowy i można podejść do tego bardzo budżetowo jeśli nie chcemy ponosić wysokich kosztów.

2. Niski koszt pozyskania klienta

Niezależnie od tego czy chcesz wydawać na reklamę czy nie, posiadanie strony internetowej to niski koszt pozyskania klienta. Można opierać się na systemie poleceń. Wystarczy że dodasz adres Twojej strony w stopce maila, na branżowych forach dyskusyjnych oraz w grupach dyskusyjnych social media.

3. Najtańsza forma reklamy

Warto porównać inne formy reklamy. Reklama zewnętrzna często jest porównywana z naszą witryną internetową. Ale żeby mieć bilboardy czy inne materiały reklamowe na mieście trzeba wydać sporą ilość pieniędzy na projekty, wydruki, specjalistów od montażu i często też pozwolenie na zawieszenie reklamy. I nie jest to niestety jednorazowa opłata. Często nasza oferta czy adres firmy się zmienia i trzeba wydawać pieniądze aby tą reklamę uaktualnić. Kiedy posiadamy własną stronę internetową, często możemy aktualizować materiał bezpłatnie i w badzo szybkim tempie.

4. Strona internetowa zarabia sama na siebie

Nie mówimy oczywiście o kiepskich stronach, bez żadnej strategii w działaniu, które odpychają na samym wejściu. Dobre strony internetowe tworzą specjaliści, zatrudnianie amatorów wiąże się z wysokim ryzykiem, które często się nam nie opłaci. A chcemy przecież na stronie zarabiać. A kiedy nasza strona będzie regularnie odwiedzana przez potencjalnych klientów to zauważysz że już dawno się ta inwestycja w dobrą stronę zwróciła.

 

+ There are no comments

Add yours