Ciekawe kampanie o tematyce zwierzęcej

Ciekawe kampanie o tematyce zwierzęcej


Zdaniem marketingowców wszystko da się sprzedać – w tym także idee. Dlatego też różne organizacje prześcigają się w tworzeniu kampanii, które zaintrygują, zaciekawią, a czasem zaszokują odbiorców. Dziś pod lupę weźmiemy kampanie, w których głównymi bohaterami są zwierzęta.

Wszystkie kampanie, w tym kampanie online dążą do wywołania określonych reakcji społeczeństwa, takich jak zmiana świadomości na temat poruszanego problemu. Oprócz tego, ich rolą jest nie tylko informowanie, ale też uwrażliwianie na pewne kwestie.

IKEA i tekturowe czworonogi

Nie tak dawno IKEA postanowiła wesprzeć jedno ze schronisk w Singapurze i pokazała, że geniusz tkwi w prostocie. Na terenie całego sklepu porozstawiano ponad 30 wydrukowanych w naturalnych rozmiarach, tekturowych psów i kotów. Każdy ze zwierzaków istniał naprawdę i czekał na adopcję w schronisku. Na ich podobiznach umieszczono kody QR, które po zeskanowaniu otrzymywały więcej informacji na temat danego zwierzęcia.

Tym samym tropem poszła katowicka IKEA, która rozpoczęła współpracę z fundacją Przystanek Schronisko. Inicjatywa miała pokazać, że dopełnieniem „mieszkania marzeń” będzie przygarnięcie pod swój dach czworonoga. Akcja przyniosła ogromny sukces i znaczna większość z nich znalazła swój dom.

zwierzata

źródło

zwierzata1

źródło

Szczypta kontrowersji

Mediolańska agencja DLV BBDO postanowiła zachęcić do adopcji zwierząt w dość niecodzienny sposób. Zrezygnowano bowiem z epatowania smutkiem oraz bazowania na współczuciu i zastąpiono je zaskoczeniem z odrobiną kontrowersji. Przekaz kampanii głosi, że pies kocha, niezależnie od tego, kim jesteśmy („A dog loves you whoever you are„) i nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie poniższe grafiki, pokazujące sceny zbrodni:

zwierzata2

źródło

zwierzata3

źródło

Problem globalnego ocieplenia

To dość smutna kampania pokazująca, że globalne ocieplenie jest problemem nie tylko ludzi, ale również zwierząt. Portugalska organizacja Quercus zwraca uwagę na problem zmiany naturalnego środowiska zwierząt na skutek zmian klimatycznych. W niedługim spocie ukazano zwierzęta, które przez bezsilność decydują się… popełnić samobójstwo.

Firma kosmetyczna przeciw testowaniu produktów na zwierzętach

O ile kampania stworzona przez organizację Quercus wywoływała smutek, tak jedna z firm kosmetycznych postawiła na przekaz drastyczny i bezpośredni. Lush – bo o tej firmie mowa – zdecydowała się zaprezentować swoje własne podejście w kwestii testowania kosmetyków na zwierzętach. Kampania miała na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na ten temat, pokazując jednocześnie, że firma ta jest przeciwna praktykowaniu takich metod. W kampanii postawiono na emocje i trzeba przyznać, że jej efekt jest naprawdę szokujący.

 

„Weź smycz, podaruj życie”

Ostatnia już kampania zachęca do adopcji zwierząt. W tym celu organizacja SPCA (Society for the Prevention of Cruelty to Animals) umieściła w największych centrach handlowych naturalnej wielkości podobizny psów, znajdujące się za rozwieszonymi smyczami, imitującymi pręty. Każda osoba mogła wziąć ze sobą smycz, na której znajdował się link kierujący na stronę SPCA. O akcji zrobiło się bardzo głośno, a pomogła jej także promocja w Internecie – wielu ludzi za pomocą mediów społecznościowych dobrowolnie zaczęło ją nagłaśniać, przez co zaledwie w ciągu miesiąca zapytania o adopcję wzrosły aż o 500%.

zwierzata6

źródło

+ There are no comments

Add yours