Amazon szykuje uderzenie na polski rynek

Amazon szykuje uderzenie na polski rynek


Amazon od dawna na terenie Polski ma kilka magazynów, w których ma centra logistyczne oraz największą w Europie drukarnie książek. W Gdańsku znajduje się również centrum R&D w, którym prace trwają nad asystentką głosową Alexa. Wielu polaków od dawna pracuje w Amazonie, do tej pory byliśmy postrzegani przez Giganta za tanią siłę roboczą. Teraz ma się to zmienić, dzięki wejściu firmy na polski rynek.

Namiastkę tego mieliśmy podczas udostępnienia niemickiej strony Amazona dla polaków w roku 2016 r. Ukłon w stronę klientów z polski nie oznaczał jednak wejścia na polski rynek a raczej zdjęciem blokady regionalnej. Konrahenci z Polski owszem mogli sprzedawać na platformie, jednak wiązało się to z koniecznością rejestracji firmy w Niemczech. (podatnik VAT).

Współpraca z Pocztą Polską

Z doniesień pewnych źródeł wiemy,  że Amazon chciałby współpracować z Pocztą Polską w dostarczaniu przesyłek na terenie Polski. Wszyscy jednak wiemy jaka jest terminowość tego łańcucha logistycznego. Zwłaszcza, że Amazon słynie z błyskawicznej wysyłki i dostawy. Wybór Poczty Polskiej miał być swoistym ukłonem w stronę polskiego rządu, co mogłoby się przyczynić do ocieplenia stosuków giganta z władzą. Może to być tylko chwilowe rozwiązanie zwłaszcza, że amazon chce uruchomić w ciągu dwóch lat własny łańcuch logistyczny. Co ciekawe kurierzy mieliby używać elektrycznych samochodów dostawczych dzięki podpisaniu umowy z firmą Rivian.

Księgarnia Amazonu

Wszyscy czekają na wprowadzenie polskiego e-commerce, który przybliżyłby nas do otwarcia księgarni Amazona. Może to nastąpić jednak dużo później patrząc na doświadczenie minionych lat.

 

 

 

+ There are no comments

Add yours