10 powodów, dla których warto wybrać WooCommerce dla swojego biznesu

10 powodów, dla których warto wybrać WooCommerce dla swojego biznesu


WooCommerce to nic innego jak wtyczka do WordPress’a wprowadzająca funkcje ecommerce. Ułatwia tworzenie sklepu internetowego i zarządzanie nim, z rozsądnym poziomem elastyczności i kilkoma istotnymi funkcjami, takimi jak zarządzanie magazynem i podatkami, bezpieczne płatności i integracja wysyłki. WooCommerce to najpopularniejsza i prawdopodobnie najlepsza wtyczka eCommerce do WordPress’a, a jej integracja pozwala na uwzględnienie zarówno wysokiej wartości SEO, jak i możliwości eCommerce. Poniżej znajdziesz 10 powodów, dla których warto wybrać WooCommerce i jego zalety w porównaniu z innymi platformami eCommerce.

1. Cena utrzymania i integracji

Gdy nowy detalista wybiera platformę, cena będzie prawdopodobnie głównym czynnikiem. Sam woocommerce jest bezpłatny, jednak nie wystarczający, aby być w pełni funkcjonalny. Do tego potrzebne są pluginy. Ceny pluginów eCommerce rozpoczynają się od bezpłatnych do ceny nawet kilku tysięcy rocznie, ale ta różnica w cenie niekoniecznie jest związana z możliwościami aplikacji.

2. WooCommerce jest modułowy

Podobnie jak WordPress, WooCommerce zawiera bogaty zestaw funkcji, które można rozszerzyć o dodatkowe wtyczki. Detaliści, którzy korzystają z WooCommerce, korzystają z tej modułowości podwójnie. Mają dostęp do tysięcy wtyczek i motywów WordPress, a także setek rozszerzeń specyficznych dla eCommerce stworzonych specjalnie dla WooCommerce.

3. WooCommerce to nadal WordPress

Pochodzenie WooCommerce jako wtyczki WordPress jest niepodważalnie mocną stroną. WordPress jest niezwykle popularny, ponieważ jest tak elastyczny i funkcjonalny. Miliony firm decyduje się na korzystanie z WordPress’a, ponieważ stanowi on najlepszą bazę dla ich witryn. Jest szybki, bezpieczny i łatwy w użyciu. WooCommerce dziedziczy całą siłę i niezawodność WordPress’a i wykorzystuje go do budowania światowej klasy obsługi eCommerce’u dla sprzedawców detalicznych i ich klientów.

4. Na WooCommerce możesz sprzedać wszystko

WooCommerce jest niezwykle elastyczny. Jeśli chcesz coś sprzedać, możesz to sprzedać za pomocą WooCommerce’a. Obejmuje to produkty fizyczne, produkty cyfrowe, subskrypcje i wiele innych. Niezależnie od tego, czy zamierzasz sprzedawać pojedynczy produkt cyfrowy czy ogromną różnorodność produktów fizycznych, WooCommerce to szwajcarski scyzoryk do zastosowań eCommerce.

5.  Dynamiczna społeczność programistów

Zarówno WooCommerce, jak i WordPress są oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że detaliści mogą swobodnie zmieniać lub dodawać podstawowe funkcje, tworzyć nowe rozszerzenia i tworzyć niestandardowe motywy. W przypadku niektórych mniej popularnych CMSów eCommerce trudno jest znaleźć programistów zdolnych do wykonania takiej pracy, a jeśli możesz znaleźć programistę, ich zatrudnienie jest dużo droższe.

6. WooCommerce obejmuje zaawansowane narzędzie analityczne

Im więcej wiesz o swoich klientach i sposobie ich interakcji ze sklepem i jego produktami, tym lepiej. Już po zainstalowaniu WooCommerce zapewnia szeroki zestaw analiz wyświetlanych w przejrzystym i intuicyjnym interfejsie. Ponadto integracja WooCommerce z zewnętrznymi usługami analitycznymi, takimi jak Google Analytics, jest prosta.

7. WooCommerce rośnie wraz z Twoją firmą

Wybierając aplikację eCommerce, dobrze jest pomyśleć o przyszłości swojej firmy. Może teraz być mała, ale z czasem będzie się powiększać i powinieneś wybrać system, który jest w stanie obsłużyć powiększający się sklep, nie nakładając zbyt dużej złożoności od początku. WooCommerce bardzo dobrze się skaluje.

8. WooCommerce zapewnia światowej klasy zarządzanie treścią

Treść jest ważnym elementem marketingu eCommerce, przy okazji optymalizacji sprzedaży i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Razem WordPress i WooCommerce oferują szeroką gamę opcji zarządzania treścią, w tym blogów, stron docelowych, e-mail marketingu i opisów produktów. Wtyczki SEO kompatybilne z WooCommerce, takie jak Yoast WooCommerce SEO, ułatwiają detalistom optymalizację treści pod kątem wyszukiwania.

9. WooCommerce jest szybki

WordPress i WooCommerce zapewniają szybką obsługę eCommerce dla sklepów internetowych w każdym rozmiarze. Rekomenduje się użycie specjalnego serwera dedykowanego dla WooCommerce, aby zmaksymalizować wydajność i szybkość działania.

10. WooCommerce jest stworzony, aby sprzedawać.

WooCommerce jest przeznaczony do sprzedaży i zawiera wszystko, czego potrzebuje nowy sprzedawca eCommerce.

  • Rozbudowane integracje płatności
  • Wiele opcji konfiguracji wysyłki wraz ze strefami wysyłki
  • Zarządzanie magazynowe, zarządzanie zwrotami, zarządzanie pocztą
  • Szeroki wachlarz responsywnych motywów dla eCommerce dostosowanych do urządzeń mobilnych
  • Wiele innych przydatnych narzędzi niezbędnych do prowadzenia biznesu

 

 

+ There are no comments

Add yours