Magento czy Prestashop – porównanie

Magento czy Prestashop – porównanie


W Polsce sklepy internetowe budowane są na różnych platformach. Mamy popularnego Woocommerce, profesjonalego Magento, lubianego Prestashop oraz wiele pomniejszych systemów, które chcą opanować rynek. Oprogramowanie każdego z wymienionych trzeba zainstalować na serwerze, co dla jednych będzie wadą a dla drugich kolosalną zaletą.

Magento

Darmowe opgrogramowanie do tworzenia sklepów internetowych, które również oferuje  płatny odpowiednik. Popularnośc tego systemu na świecie jest bardzo duża. Ocenia się, że ponad kilkanaście procent stron na całym świecie jest opartych na tym oprogramowaniu. Darmowa wersja umożliwia stworzenie sklepu na kodzie open source, jednak spora ilość zaawansowanych funkcji jest płatna. Magento umożliwia analize danych oraz ma wbudowane przejrzyste raportowanie. Możliwe jest również zarządzanie kilkoma sklepami z jednego panelu. Magento Commerce zalecane jest dla wielkich sklepów z zarządzaniem logistyczno-magazynowym, które stawiają na wiele języków oraz chcą mieć dostęp do funkcji analitycznych.

Prestashop

Oprogramowanie w pełni darmowe, ktore wyróżnia łatwość obsługi i mnogość opcji. System rekomendowany jest dla małych i średnich firm ze względu na niskie koszty utrzymania (domena+serwer). Szczęgólnie docenią go sprzedawcy, którzy oferują produkty w różnych wariacjach cenowych i kolorystycznych. System jednak narzuca pewne schematy i nie jest rekomendowany dla osób, które chcą mieć swobodę w personalizacji produktów. Przy dużych wymaganiach nie obędzie się bez kosztownych zmian modułów. Mimo wszystko Prestashop powinna zaspokoić oczekiwania większości małych i średnich biznesów.

 

Podsumowanie

Małym firmom, które nie planują wielkiej ekspansji proponuje się często Prestashop. Jest to niewątpliwie najprostsze rozwiązanie, które w większości przypadków spełni oczekiwania. Oczekiwania dużych firm są zazwyczaj znacznie wykraczające możliwości Prestashop. Wpływają na to często wymagane systemy logistyczno-magazynowe oraz dużo większe bazy produktowe.

+ There are no comments

Add yours