Progresywne aplikacje opanowują rynek

Progresywne aplikacje opanowują rynek


Progresywne aplikacje internetowe łączą nowe technologie z uznanymi najlepszymi praktykami w celu tworzenia niezawodnych, dostępnych i angażujących doświadczeń. Zapewniają użytkownikom natywną obsługę dzięki przyjaznemu dla użytkownika procesowi instalacji.

Progresywne aplikacje webowe są:

Niezawodne – PWA powinny się uruchamiać i działać w trybie offline. Poziom funkcjonalności offline będzie zależeć od aplikacji – niektóre aplikacje będą mogły działać całkowicie offline, podczas gdy inne będą wyświetlać znaczące dane zastępcze informujące użytkownika, że są offline. W żadnym wypadku aplikacja nie powinna ulec awarii lub przestać odpowiadać..
Responsywne – Progresywne aplikacje internetowe powinny być w stanie dostosować się do różnych rozmiarów i orientacji ekranu, zapewniając, że wrażenia użytkownika są świetne dla wszystkich użytkowników. Dobry responsywny projekt pomaga zapewnić, że aplikacja będzie nadal działać z nowymi urządzeniami w przyszłości.
Angażujące – Tradycyjnie aplikacje natywne były znacznie bardziej angażujące niż aplikacje internetowe. Posiadanie ikony na ekranie głównym ułatwia dostęp do aplikacji, a powiadomienia push mogą pomóc ostrzec użytkownika o ważnych informacjach wymagających jego uwagi. Dzięki progresywnym aplikacjom internetowym użytkownicy mogą teraz korzystać z tych samych korzyści dzięki aplikacjom internetowym.
Bezpieczne – Progresywne aplikacje internetowe są domyślnie bezpieczne. Technologie zasilające PWA wymagają do działania aplikacji obsługiwanych przez HTTPS.

Koszty wdrażania i utrzymywania aplikacji mobilnych są znacznie wyższe od PWA dlatego przewiduje się, że ponad 20 % firm porzuci je na rzecz aplikacji progresywnych i będzie to bardziej opłacalna alternatywa. Widzimy te zmiany na takich gigantach jak Twitter, Uber czy Starbucks. A kolejne duże firmy już planują zmiany.

+ There are no comments

Add yours