Jak łatwo i przyjemnie publikować treści – podstawy

Jak łatwo i przyjemnie publikować treści – podstawy


Wielu klientów decyduje się na podstrony z aktualnościami lub sekcjami blogowymi. Jest to niewątpliwie ważny element biznesowy. Umiejętnie prowadzony blog może wygenerować wielu potencjalnych klientów. Co więcej, nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczy, że posiadasz lekkie pióro, doświadczenie branżowe i odrobinę wiedzy z obsługi systemu zarządzania treścią aby z sukcesem dzielić się mądrością z innymi.

Panel sterowania oferuje wiele funkcji, jednak nas będzie interesowała głównie zakładka „Wpisy”. Można utworzyć tutaj nowy artykuł, dodać kategorie oraz dodać tagi, które ułatwią nam wyszukiwanie interesujących nas treści. Zakładka media odpowiedzialna jest za magazynowanie zdjęć, dzięki temu nie musimy wgrywać ich na zewnętrzne serwery hostingowe.

 

Nowy wpis zaczynamy od nadania tytułu naszej publikacji. Poniżej mamy edytor tekstu, który możemy podzielić na edytor wizualny „tzw wordowski” oraz tekstowy, który ma właściwości programistyczne. Możemy tutaj posługiwać się znacznikami html. Podstawowe funkcje edytora możemy rozszerzyć wedle uznania o dodatkowe funkcjonalności dzięki wtyczkom. Jednak nie jest to konieczne do prowadzenia z sukcesem bloga.

Jeżeli nie mamy czasu, aby dokończyć nasz wpis, bez obaw wszystko zapisuje się w czasie rzeczywistym. Możemy również kliknąć w prawym górnym rogu opcje zapisz szkic, aby mieć pewność że nasz publikacja jest bezpieczna i czeka na dalszą edycję.

Następnie wybieramy odpowiednią kategorię dla naszego posta, które wcześniej utworzyliśmy. Ułatwia to użytkownikom przeklikiwanie się przez interesujące ich treści oraz dobrze wpływa na pozycjowanie podstron na, których nam zależy.

Kiedy mamy już przygotowany do publikacji artykuł wystarczy dodać obrazek wyróżniający, który wizualnie podkręci wpis na stronie głównej. Klikamy Opublikuj w prawym górnym rogu i gotowe! 🙂

+ There are no comments

Add yours