Najczęstsze zapytania Google w 2015 roku

Najczęstsze zapytania Google w 2015 roku


Koniec starego roku i początek nowego, to zazwyczaj moment na podsumowanie ostatnich 12 miesięcy. Tak też zrobiła firma Google, która, jak co roku, podała zestawienie najczęściej wyszukiwanych fraz przez internautów.

Google jest ogromną kopalnią wiedzy oraz danych o tym, co aktualnie interesuje społeczeństwo na całym świecie. Zestawienia, które co roku prezentuje nam ta firma są przydatnym materiałem jeżeli chodzi o kampanie online i ich tworzenie – dzięki nim dostarczane są informacje o zainteresowaniach ludzi oraz o kwestiach, które ich interesują.

Co więc najczęściej szukaliśmy w roku ubiegłym? Globalnym tematem numer jeden był ten związany z atakami terrorystycznymi w Paryżu. Gdy 13 listopada terroryści zaatakowali stolicę Francji, ludzie z całego świata próbowali dowiedzieć się, co się stało oraz, czy ich bliscy są bezpieczni. W efekcie, informacji związanych z tym wydarzeniem szukano ponad 897 milionów razy. Najpopularniejsze frazy, jakich używano to:

 1. Co się stało w Paryżu?
 2. Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało Paryż?
 3. Czy bezpiecznie jest jechać do Paryża?
 4. Ile osób zginęło w Paryżu?
 5. Kto zaatakował Paryż?

Na drugim miejscu w światowej liście najczęściej wyszukiwanych fraz znalazła się gala wręczenia Oscarów. Jak co roku, ogromną popularnością cieszyły się zapytania dotyczące osób nominowanych, laureatów, czy informacji o najlepszych filmach. W efekcie Google zanotowało blisko 406 milionów wyszukiwań związanych z tym tematem.

Kolejnym tematem, który świat śledził z zapartym tchem były Mistrzostwa Świata w Krykiecie. W Polsce niezbyt popularny, za granicą cieszący się ogromną popularnością – informacji związanych z tym wydarzeniem szukano około 323 milionów razy.

Czego szukali Polacy?

Głównymi tematami, jakimi interesowali się Polacy były te związane ze znanymi osobami, w tym politykami. Poszukiwaliśmy także informacji o światowych wydarzeniach, jak np. gala wręczenia Oscarów Eurowizja oraz takie, które odbiły się szerokim echem na całym świecie, jak wcześniej już wspomniane ataki w Paryżu.

Poniżej prezentujemy listę najczęściej wyszukiwanych fraz, podzieloną na kategorie.

Ludzie:

 1. Andrzej Duda
 2. Barbara Sienkiewicz
 3. Robert Leszczyński
 4. Magdalena Ogórek
 5. Paweł Kukiz
 6. Kamil Durczok
 7. Jan Kulczyk
 8. Agnieszka Kotlarska
 9. Kinga Duda
 10. Marcin Wrona

Wydarzenia:

 1. Eurowizja
 2. Oscary
 3. Wybory prezydenckie
 4. Konkurs Chopinowski
 5. Wybory do sejmu
 6. Woodstock
 7. Debata prezydencka
 8. Mecz Polska Irlandia
 9. Puchar Świata siatkówka
 10. Mecz Polska Gruzja

Gorące tematy:

 1. Loteria paragonowa
 2. Wojna w Syrii
 3. Złoty pociąg
 4. Charlie Hebdo
 5. Zaćmienie słońca
 6. Trzęsienie ziemi w Nepalu
 7. Most Łazienkowski
 8. Zaćmienie księżyca
 9. Pogrzeb Jana Kulczyka
 10. Wyniki Lotto 11.04.2015

Więcej zestawień znajduje się na stronie Google Trends. Pojawiają się tam szczegółowe listy wszystkich zapytań dla wyszukiwarki Google oraz zestawienie najpopularniejszych wydarzeń lat ubiegłych.

 

.

+ There are no comments

Add yours